Taşemen Nedir Hakkında Bilgi

Taşemen Nedir

Taşemen anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Taşemen Nedir, Taşemen Ne Anlama Gelir, Taşemen Ne Demektir, Taşemen Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Taşemen ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Taşemen Anlamı

Taşemengiller familyasından, ilkel omurgalı (Petromyzon). Taşemenleri içine alan yuvarlakağızlılar, kimi sınıflandırmacılara göre balıkların bir altsınıfı, kimilerine göreyse omurgalıların en ilkellerini kapsayan ayrı bir sınıftır. Taşemen, uzun vücutlu, baş ve gövde bölümleri birbirinden belirgin olarak ayrılmayan, suda yaşayan bir hayvandır. Derisi pulsuz ve yapışkandır. Ağzı emmeye elverişli bir biçimde, yuvarlak ve çenesizdir. İskeleti kıkırdaktandır. Yüzgeçleri körelmiştir. Her iki yarıkürenin ılık denizlerinde yaşayan hayvanlarda dışasalak olarak bulunur. Kurtçukları 1-5 yılda olgunlaşır; erginlerinden farklı olarak organik artıklar ve planktonlarla beslenir, tatlı sularda yaşarlar.

Konu ile ilgili aramalar: Taşemen Nedir Taşemen ödev ara Taşemen kelime anlamı Taşemen sözlükte ara Taşemen ansiklopedi bilgi bankası ara Taşemen ne demek Taşemen neye denir

Taşemen ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver