Taş Nedir Nasıl Oluşur Hakkında Bilgi

Taş Nedir Nasıl Oluşur

Taş anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Taş Nedir, Taş Ne Anlama Gelir, Taş Ne Demektir, Taş Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Taş ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Taş Anlamı

Kimyasal ya da fiziksel durumu değişiklikler gösteren, rengini içindeki maden, tuz ve oksitlerden alan sert ve katı madde. Taş, kayaların sıcaklık değişimi, sular ve rüzgârın etkisiyle çatlaması ve ufalanması sonucu doğal yolla oluşur. Yapı işlerinde kullanılan taş, ayrıca taş ocaklarından çıkarılır. Taş ocağı, kumtaşı, kireç taşı ya da granit gibi bir kayacın üzerine kurulur. Kayacın üzerindeki toprak alınır ve kayacın çıkarılmasını kolaylaştıracak kanallar açılır. Kayacın çıkarılmasında patlayıcılardan ve başka tekniklerden yararlanılır. Ocaktan çıkarılan taşlar belirli boyutlarda bloklar hâlinde kesilerek istiflenir ya da kırılarak ufalanır.

Konu ile ilgili aramalar: Taş Nedir Taş ödev ara Taş kelime anlamı Taş sözlükte ara Taş ansiklopedi bilgi bankası ara Taş ne demek Taş neye denir

Taş ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver