Tarih Devirleri Nedir Nelerdir Hakkında Bilgi

Tarih Devirleri Nedir Nelerdir

Tarih Devirleri anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Tarih Devirleri Nedir, Tarih Devirleri Ne Anlama Gelir, Tarih Devirleri Ne Demektir, Tarih Devirleri Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Tarih Devirleri ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Tarih Devirleri Anlamı

Yazının bulunmasıyla başlayıp günümüze kadar süren yaklaşık 4.500 yıllık dönemi kapsayan dört ana tarih bölümü. Tarihî olayları incelemede kolaylık sağlamak için yaratılmış yapay bir bölümlemedir. Tarih devirlerinin başlangıcı olarak yazının bulunması olayı alınır. Ancak bundan sonra gelen devirlerin birbirinden ayrılmasında esas alınan tarihler üzerinde kesin bir birlik yoktur. En yaygın ayrıma göre tarih sonrası dönemin ayrıldığı dört çağ şöyle sıralanır: İlk Çağ, yazının bulunmasından İ.S. 395 ya da İ.S. 476′ya kadar olan dönem. Uzak Doğu ve Yakın Doğu’da ve Akdeniz çevresinde yaşayan çeşitli kavimlerin yazıyı değişik zamanlarda bulmalarına karşın, tarih devirlerinin başlangıcı olarak kabul edilen Önasya çiviyazısının bulunuşu yaklaşık olarak İ.Ö. 2500 dolaylarına rastlar. İlk Çağ’dan sonra gelen Orta Çağ, 395 ya da 476′dan 1453 ya da 1492′ye kadar sürer. Onu izleyen Yeni Çağ, Orta Çağ’ın bitiminden 1789′a kadar sürer. En son dönem olan Yakın Çağ ise 1789′da başlayan ve sürmekte olan dönemdir.

Konu ile ilgili aramalar: Tarih Devirleri Nedir Tarih Devirleri ödev ara Tarih Devirleri kelime anlamı Tarih Devirleri sözlükte ara Tarih Devirleri ansiklopedi bilgi bankası ara Tarih Devirleri ne demek Tarih Devirleri neye denir

Tarih Devirleri ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver