Tarçın Nedir Hakkında Bilgi

Tarçın Nedir

Tarçın anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Tarçın Nedir, Tarçın Ne Anlama Gelir, Tarçın Ne Demektir, Tarçın Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Tarçın ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Tarçın Anlamı

Defnegiller (Lauraceae) familyasına ait, kabuğu baharat olarak kullanılan bazı türlerin genel adı. Asya ve Afrika’nın tropikal bölgelerinde yetişir. Genç dalları kesilerek kabukları kurutulur, ya parçalar hâlinde ya da toz hâline getirilerek baharat olarak kullanılır. Açık kahverengi renkte, tatlımsı ve lezzetli bir baharattır. Eskiden çok değerli olan bu baharat, Eski Mısır’da ölülerin mumyalanmasında kullanılıyordu. Günümüzde daha çok gıda sanayiinde ve eczacılıkta kullanılmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Tarçın Nedir Tarçın ödev ara Tarçın kelime anlamı Tarçın sözlükte ara Tarçın ansiklopedi bilgi bankası ara Tarçın ne demek Tarçın neye denir

Tarçın ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver