Taoculuk Nedir Hakkında Bilgi

Taoculuk Nedir

Taoculuk anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Taoculuk Nedir, Taoculuk Ne Anlama Gelir, Taoculuk Ne Demektir, Taoculuk Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Taoculuk ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Taoculuk Anlamı

Çin’de M.Ö. 6. yüzyılda ortaya çıkan felsefî akım. Taoizm de denir. Tao; evrenin yolu, düzeni ve yasası anlamına gelir. Taoizm’in kurucusu Çinli filozof Lao-Tzu’dur. Taoizm, evrende bir düzen olduğunu ancak bu düzeni gerçeklerin değil, düşlerin oluşturduğunu savunur. Taoizm’e göre, tüm yaşadıklarımız bir rüya da olabilir. İnsan varlık hakkında karar verme gücüne sahip değildir ve kişi, mutlak hareketsizlik içinde ölümsüzlüğe kavuşabilir. Anlatılamayanı ve açıklanamayanı göstermeye çalışan Tao, bu yönüyle bir din de sayılır. Doğal bir yaşamda yapmacık davranışların, kendi beğenmişliğin, kurnazlıkların, isteklerin ve kazanç peşinde koşmanın doğru davranışlar olmadığını savunur. Uygarlık ve bilgi, onarılmaz kötülüklere yol açmaktadır. Bu nedenle insan hem uygarlıktan hem de bilgiden vazgeçmelidir.

Konu ile ilgili aramalar: Taoculuk Nedir Taoculuk ödev ara Taoculuk kelime anlamı Taoculuk sözlükte ara Taoculuk ansiklopedi bilgi bankası ara Taoculuk ne demek Taoculuk neye denir

Taoculuk ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver