Tansiyon Nasıl Yükseltilir, Tansiyon Yükseltme, Tansiyon Yükseltmek İçin Ne Yapılmalı

tansiyonu yükselten besinler, tansiyonu yükselten bitkiler, tansiyonu yükselten yiyecekler, tansiyonu yükseltme yolları

Tansiyon nasıl yükselir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Tansiyon hem düştüğünde hem de yükseldiğinde muhataralı bir duruma yol açabileceği için arada ki muvazeneyi (denge) koruyarak yükseldiğinde düşürmek veya düştüğünde yükseltmek gerekir. Çoğu kez tansiyon düşmesi hiçbir belirti ortaya çıkarmadığı için sessizce geçip gider; ancak bazen de baş dönmesi, yorgunluk ve halsizlik gibi belirtiler gösterir, ki biz bu belirtilerden zaten tansiyonumuzun düştüğünü hemen anlarız. Peki ama tansiyonumuz düştüğü anda ne yapacağımızı da biliyor muyuz? Bu konuda sizlere yardımcı olabilmek adına hazırlamış olduğumuz makalemize bir göz atın. Tansiyonu yükseltmek için yapılması gerekenleri sizler için bir araya getirdik.

 

Bol bol su tüketerek, egzersiz spor aktivitelerine yönelerek ve bitkilerin şifasından yararlanarak düşmüş tansiyonunuzu doğal yöntemlerle yükseltip normale döndürebilirsiniz. Günlük yaşamınızda kolayca uygulayacağınız bu yöntemler kan basıncınızı dengelemek için son derece önemlidir. İşte tansiyonu yükseltmek için yapacaklarınız ve tüketeceğiniz besinler;

 

Tansiyon nasıl yükseltilir?

 

 • Tansiyonunuz düştüğü zaman ayaklarınızın altına bir yastık koyun ve uzanın. Burada dikkat edilmesi gereken şey, ayaklar baş seviyesinden yukarıda tutulmasıdır.
 • Günde içerisinde 9-10 bardak su içmekte tansiyonu dengeleme de son derece önemlidir. Özellikle spor ve egzersiz sonrası kaybettiğiniz suyu almak için bolca su tüketmelisiniz. Aksi taktirde kan basıncınız düşebilir.
 • Vücutta sodyum eksikliğinin olması da tansiyon düşmesine yol açtığı için, sodyum eksikliğinden dolayı tansiyonu düşen hastalara tuz tüketimini biraz daha fazlalaştırması önerilir.
 • Düzenli egzersiz yaparak ta tansiyon düşüklüğünü önleyebilir ve tansiyonunuzun düştüğünde egzersize yönelerek kolayca kan basıncınızı yükseltebilirsin.
 • Hekim tarafından verilen tansiyon ilaçlarını kullanmakta tansiyonu yükseltir.
 • Şifalı nebatlar arasından yüksük otu da kan basıncını yükseltmekte ve düşen tansiyonu dengelemektedir.
 • B12 vitamini, C vitamini ve E vitamini de düşük tansiyon hastalarına yardımcı vitaminlerdir.
 •  

  Sponsorlu Bağlantılar

  Cevap Ver