Tansiyon Nasıl Ölçülmeli, Tansiyon Nasıl Ölçülmelidir, Tansiyon Nasıl Ölçülür

Tansiyon ölçerken dikkat edilecekler, tansiyon ölçerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, tansiyon ölçerken nelere dikkat edilmeli, tansiyon ölçme işleminde dikkat edilmesi gerekenler

Tansiyon ölçerken dikkat edilmesi gerekenler

Tansiyon ölçmek sanıldığı kadar kolay bir işlem olmamasının yanı sıra aynı zamanda birçok hususa dikkat edilmesini zorunlu kılan bir işlemdir. Eğer ki tansiyon az sonra bahsedeceğimiz bir takım hususlara dikkat edilmeden ölçülür ise yanlış sonuç alınır ve sağlık açısından tehlike yaratacak uygulamalara itebilir. Örneğin yanlış ölçülen tansiyonda, tansiyon düşmesinden şüphelenip hastanın tansiyonunu yükseltmeye çalışırken, aslında hastanın tansiyon yüksekliği sorunu olduğu anlaşılmadığı için hayati tehlike söz konusu olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Tansiyon ölçme işlemi muhakkak bu işi bilen kişiler tarafından yapılmalıdır. Aynı zamanda tansiyonu ölçülecek olan hastanın da tansiyon hapı almamış olması gerekir. Ölçme işlemi sırasında tansiyonun doğru öğrenilmesi için hastanın hem ruh hem de beden sağlığının dinlenmiş olmasına dikkat edilmelidir.

Tansiyon ölçme işleminden önce hasta 1 saat içine kahve, 15 dakika içinde de sigara içmemiş olmalıdır. 20 yaşın altında olan hastaların tansiyonunu öğrenme işlemi koldan değil, bacaktan yapılmalıdır. Tansiyon ölçerken dikkat edilecekler arasında ortamın sessiz ve ılık olması gerekir. Tüm bu hususlara dikkat edilerek ölçülen tansiyon doğru sonuç verir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver