Tanker Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır Hakkında Bilgi

Tanker Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır

Tanker anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Tanker Nedir, Tanker Ne Anlama Gelir, Tanker Ne Demektir, Tanker Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Tanker ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Tanker Anlamı

Tanker Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır
Sıvı yükleri taşımada kullanılan araç. Denizde ve karada kullanılan bu tür taşıma araçlarına aynı ad verilir. Bu araçlarla petrol, petrol ürünleri, sınaî yağlar, şarap vb. sıvılar taşınır. Denizde kullanılan tankerler özel olarak yapılır. Enine ve boyuna çok sayıda sarnıçlara ayrılır. Bu tip sıvı taşımacılığı özellikle petrolün dünya ekonomisinde büyük yer almaya başlamasıyla önem kazandı. II. Dünya Savaşı’nda talep çok yükseldiğinden, önceleri küçük çaplı olan tankerler, dev boyutlarda yapılmaya başlandı. Günümüzde 100 bin ton kapasiteli tankerlere “küçük”, 100-200 bin ton kapasiteli tankerlere “orta boy”, 200-300 bin ton kapasiteli olanlara “jumbo” ve 300 bin tonu geçenlere “mamut” tanker adı verilir. Makine aksamları genellikle arka taraftadır. Akaryakıt ve diğer sıvı taşımacılığında kullanılan kamyon türlerine de tanker adı verilir.

Konu ile ilgili aramalar: Tanker Nedir Tanker ödev ara Tanker kelime anlamı Tanker sözlükte ara Tanker ansiklopedi bilgi bankası ara Tanker ne demek Tanker neye denir

Tanker ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver