Tanin Nedir Hakkında Bilgi

Tanin Nedir

Tanin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Tanin Nedir, Tanin Ne Anlama Gelir, Tanin Ne Demektir, Tanin Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Tanin ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Tanin Anlamı

İstanbul’da yayımlanan günlük siyasî gazete (1908-1947). Hüseyin Cahit Yalçın, Tevfik Fikret ve Hüseyin Kâzım Kadri tarafından yayımlanmaya başladı. Bir süre sonra Tevfik Fikret ve Hüseyin Kâzım Kadri gazeteden ayrıldı; Tanin’in yayımını İttihat ve Terakki Fırkası’ndan mebus seçilen Hüseyin Cahit’in yanı sıra Falih Rıfkı Atay, Aka Gündüz, Fazıl Ahmet Aykaç gibi genç kadro tarafından sürdürüldü. 31 Mart Olayı sırasında yağmalanan gazete, iktidara yönelik sert eleştirilerinden dolayı birkaç kez kapatıldı. 1914′te gazetenin imtiyaz sahipliği İttihat ve Terakki’ye devredildi (1914). 1922′de Hüseyin Cahit tarafından yeniden çıkarılan Tanin, yayımını aralıklı olarak 1947′ye kadar sürdürdü.

Konu ile ilgili aramalar: Tanin Nedir Tanin ödev ara Tanin kelime anlamı Tanin sözlükte ara Tanin ansiklopedi bilgi bankası ara Tanin ne demek Tanin neye denir

Tanin ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver