Tango Nedir Hakkında Bilgi

Tango Nedir

Tango anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Tango Nedir, Tango Ne Anlama Gelir, Tango Ne Demektir, Tango Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Tango ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Tango Anlamı

Özel ritmli, ağır bir dans. 19. yüzyılın ikinci yarısında Arjantin’de, Buenos Aires’in yoksul kesimlerin arasında İspanyol tangosunun hızlı ve tempolu bir Arjantin dansı olan milonga ile kaynaşması sonucunda ortaya çıkan bir danstır. 20. yüzyılın başlarında Avrupa’da, özellikle zengin çevrelerinde yayıldı. Ünlü bestecilerin tango örnekleri de aynı zamana rastlar.

Tango, Türkiye’de özellikle 1940′larda en sevilen dans müzikleri arasına girdi. Bunu Fehmi Ege ve Necdet Koyutürk’in bestelediği Türkçe sözlü tangolar dönemi izledi.

Konu ile ilgili aramalar: Tango Nedir Tango ödev ara Tango kelime anlamı Tango sözlükte ara Tango ansiklopedi bilgi bankası ara Tango ne demek Tango neye denir

Tango ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver