Tamsayı Ve Tamsayılar Kümesi Nedir Hakkında Bilgi

Tamsayı Ve Tamsayılar Kümesi Nedir

Tamsayı Ve Tamsayılar Kümesi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Tamsayı Ve Tamsayılar Kümesi Nedir, Tamsayı Ve Tamsayılar Kümesi Ne Anlama Gelir, Tamsayı Ve Tamsayılar Kümesi Ne Demektir, Tamsayı Ve Tamsayılar Kümesi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Tamsayı Ve Tamsayılar Kümesi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Tamsayı Ve Tamsayılar Kümesi Anlamı

Doğal sayı ikilileriyle temsil edilebilen denklik sınıflarının her biri (tamsayı) ve doğal sayılarla bunların eksi işaretlilerinden oluşan sayılar kümesi (tamsayılar kümesi). m ve n birer doğal sayı olmak üzere, (m, n) bir tamsayıdır. Örneğin (4,3) ? 1; (3,4) ? -1; (3,3) ? (4,4) ? … ? 0 gibi. Tamsayılar kümesi rasyonel sayılar kümesinin kapsamında olan bir kümedir. Toplama ve çarpma işlemine göre kapalılık, birleşme ve değişme özelliği gösterir. Toplama işleminde 0, çarpma işleminde de 1, birim elemandır. a gibi bir tamsayının toplamada tersi -a, çarpmada 1/a’dır.

Konu ile ilgili aramalar: Tamsayı Ve Tamsayılar Kümesi Nedir Tamsayı Ve Tamsayılar Kümesi ödev ara Tamsayı Ve Tamsayılar Kümesi kelime anlamı Tamsayı Ve Tamsayılar Kümesi sözlükte ara Tamsayı Ve Tamsayılar Kümesi ansiklopedi bilgi bankası ara Tamsayı Ve Tamsayılar Kümesi ne demek Tamsayı Ve Tamsayılar Kümesi neye denir

Tamsayı Ve Tamsayılar Kümesi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver