Talk Nedir Hakkında Bilgi

Talk Nedir

Talk anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Talk Nedir, Talk Ne Anlama Gelir, Talk Ne Demektir, Talk Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Talk ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Talk Anlamı

Doğadaki en yumuşak mineral. Sulu magnezyum silikat minerallerinden biridir. Beyaz, yeşilimsi şeffaf renklerde, kaygan, masif görünümlü ve çok yumuşak bir mineraldir. Sertliği Mohs sertlik cetveline göre 1-1,5 arasında değişir. Yoğunluğu 2,6-2,8 gr/cm3 arasındadır. Kristal sekli monokliniktir. Isı ve elektrik iletkenliği zayıf, ateşe dayanıklıdır. Yüksek sıcaklıklarda ısıtıldığında sertleşir. Asitlerle bozulmaz. Talkın ticarî değeri olanları, saf talk minerali olduğu gibi, talk ve talkla birlikte bulunan dolomit, kalsit, kuvars, diyopsit, serpantin, manyetit, pirit, tremolit-aktinolit ve mika gibi minerallerin çeşitli oranlarda karışımı hâlinde olabilir. Başlıca kullanım alanı dericilik ve kozmetik sanayiidir.

Konu ile ilgili aramalar: Talk Nedir Talk ödev ara Talk kelime anlamı Talk sözlükte ara Talk ansiklopedi bilgi bankası ara Talk ne demek Talk neye denir

Talk ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver