Takma Kirpik, Takma Kirpik Nasıl Kullanılır, Takma Kirpik Nasıl Takılır

takma kirpik nasıl uygulanır, takma kirpik nasıl yapılır, takma kirpik takılışı, takma kirpik takma

Takma kirpik nasıl takılır?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Güzel ve etkili bir bakış için gözler kadar kirpiklerin de güzel görünmesi son derece önemlidir. Dolgun kirpikler her zaman kadınların daha etkili ve çekici görünmesini sağlar. Zayıf ve kısa kirpiklere sahip olan kadınlar da bu yüzden takma kirpiklere yönelirler. Kirpiklerini olduğundan daha uzun ve daha dolgun göstermek isteyenler takma kirpik taktırarak bu arzularını gerçekleştirecekler.

 

Göz ve kirpik bir parçanın bütünü olarak kabul edilir. Ne kadar güzel gözlere yada ne kadar güzel kirpiklere sahip olsanız da mutlaka diğerininde bir o kadar güzel olması gerekir. Doğuştan sahip olamadığınız güzelliklere hiçbir zaman sahip olamayacaksınız diye bir kaide yok. Eğer sorun gözlerinizde ise, ufak makyaj hileleri ile mükemmel gözlere sahip olabilirsiniz. Kirpikleriniz için ise çeşitli boy ve renklerde bulabileceğiniz takma kirpikleri tercih edebilirsiniz.

Takma kirpik de 2 yöntem vardır. Bunlar;
1. Şerit şeklinde bütün kirpikler
2. Birbirinden ayrı tekli kirpikler

Şerit şeklinde bütün kirpikler

Şerit şeklinde bütün kirpikler, makyaj bazı uygulaması sonrası yani göz makyajı öncesi takılan kirpiklerdir. Şerit şeklinde bütün kirpikleri taktırdıktan sonra makyaj yaparken dikkat edilmesi gerekir.

Diyelim ki şerit şeklinde bütün kirpikleri çıkartmak istiyorsunuz. O zaman nemli bir pamuk yardımı ile kirpiklerinizi önce ıslatmalı sonra da kirpikleri gözün dış kenarından başlayarak iç kenara doğru yavaşça sıyırmalısınız.

Birbirinden ayrı tekli kirpikler

Birbirinden ayrı tekli kirpikler daha doğal bir görünüm sunar. Hem bu tip kirpikler şerit kirpiklere göre daha uzun süre kullanılır. Farklı uzunlukta olan tekli kirpikler, şerit kirpiklere göre daha kullanışlı ve daha hafiftir. Kendi yapıştırıcı ise kirpiklere yapıştırılır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver