Takım Nedir Hakkında Bilgi

Takım Nedir

Takım anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Takım Nedir, Takım Ne Anlama Gelir, Takım Ne Demektir, Takım Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Takım ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Takım Anlamı

Canlıların sınıflandırılmasında kullanılan bir terim olup, familyaların bir araya gelmesiyle oluşur. Familyalar takımları, takımlar da sınıfları meydana getirir. Bu sınıflandırmada, arada şubeler ve alttakımlar bulunabilir.

Örneğin geviş getiren hayvanlar, omurgalı hayvanlar şubesinin memeliler sınıfından çift parmaklılar takımının bir alttakımıdır. Bu alttakım da familyalara ayrılır.

Örneğin çekirge, böcekler (Insecta) sınıfının, düz kanatlılar (Orthoptera) takımındaki türlere verilen genel addır. Düz kanatlılar takımını oluşturan Familyalar ve hatta cinsler arasında çok belirgin yapısal farklılıklar olmasına karşın, tüm çekirgeler genel bir vücut yapısına sahip olduklarından aynı takımda birleştirilir.

Konu ile ilgili aramalar: Takım Nedir Takım ödev ara Takım kelime anlamı Takım sözlükte ara Takım ansiklopedi bilgi bankası ara Takım ne demek Takım neye denir

Takım ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver