Taif Seferi Nedir Sonuçları Kim Çıkmıştır Hakkında Bilgi

Taif Seferi Nedir Sonuçları Kim Çıkmıştır

Taif Seferi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Taif Seferi Nedir, Taif Seferi Ne Anlama Gelir, Taif Seferi Ne Demektir, Taif Seferi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Taif Seferi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Taif Seferi Anlamı

Taif Seferi Nedir Sonuçları Kim Çıkmıştır
İslâm dininin kurucusu Hz. Muhammet’in yönetiminde, Müslümanların Taif kentine karşı yaptıkları sefer (630). Taifliler uzun süre Mekke tüccarlarıyla zaman zaman işbirliği, zaman zaman rekabet içinde yaşamışlardır. Mekke’nin Müslümanların eline geçmesinden sonra, siyasî ve ticarî liderliği Mekke’nin elinden almak için Havazimliler ile işbirliği yaptılar ve Huneyn Savaşı’nda, Havazimlilerin müttefikleri olarak Müslümanlara karşı savaşa girdiler. Huneyn Savaşı Müslümanların zaferiyle son bulunca Hz. Muhammet, Taif’in alınmasına karar verdi ve Taif kuşatıldı, Taif’e karşı, mancınık gibi Arapların pek tanımadığı silâhlar kullanıldığı, Müslümanlara sığınacak olan kölelerin azat edilecekleri ilân edildiği ve gerçekten bir kısım köle Müslümanların tarafına geçtiği hâlde, Taif kalesi alınamadı. Hz. Muhammet kuşatmayı kaldırmak zorunda kaldı.

Konu ile ilgili aramalar: Taif Seferi Nedir Taif Seferi ödev ara Taif Seferi kelime anlamı Taif Seferi sözlükte ara Taif Seferi ansiklopedi bilgi bankası ara Taif Seferi ne demek Taif Seferi neye denir

Taif Seferi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver