Tahtırevan Nedir Hakkında Bilgi

Tahtırevan Nedir

Tahtırevan anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Tahtırevan Nedir, Tahtırevan Ne Anlama Gelir, Tahtırevan Ne Demektir, Tahtırevan Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Tahtırevan ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Tahtırevan Anlamı

İnsan ya da hayvan tarafından taşınan tekerleksiz araba, gezinti sedyesi. İlk çağlarda Mısırlılar ve Persler tarafından kullanılan tahtırevan, Yunanlılarda kadınlar, Romalılarda da yalnızca senatör eşleri tarafından kullanılırdı. Avrupa’da Orta Çağ’a kadar kullanıldı. Osmanlılarda da kullanılan tahtırevanla çoğunlukla yolları bozuk olan yerlere gidilirdi. Daha sonraları valiler, hükümet ileri gelenleri eşlerini ve çocuklarını tahtırevanla taşıdılar. Osmanlı, Mısır ve Hindistan hükümdarlarının çok süslü tahtırevanları vardı; ayrıca içinde yatak serili olan tahtırevanlar da bulunurdu.

Konu ile ilgili aramalar: Tahtırevan Nedir Tahtırevan ödev ara Tahtırevan kelime anlamı Tahtırevan sözlükte ara Tahtırevan ansiklopedi bilgi bankası ara Tahtırevan ne demek Tahtırevan neye denir

Tahtırevan ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver