Tahtakurusu Nedir Nerede Yaşarlar Hakkında Bilgi

Tahtakurusu Nedir Nerede Yaşarlar

Tahtakurusu anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Tahtakurusu Nedir, Tahtakurusu Ne Anlama Gelir, Tahtakurusu Ne Demektir, Tahtakurusu Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Tahtakurusu ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Tahtakurusu Anlamı

Tahtakurusu Nedir Nerede Yaşarlar
Heteroptera (yarım kanatlılar) takımının Cimicidae familyasını oluşturan yaklaşık 75 böceğe verilen ortak ad. Dünyanın her yerine yayılmışlardır. Memelilerin kanını emerek beslenirler. Geceleri etkinlik gösteren tahtakurularının erişkinleri 4-5 cm uzunluktadır. Vücutları oval ve yassı, kanatları körelmiştir. Daha çok memelilerin olduğu yerlerde ürerler. Erişkin bir tahtakurusu hiç beslenmeden, bir yıldan daha uzun süre yaşayabilir. Tahtakurusunun ısırığı deride kaşıntı, kızarıklık ve kabartılara yol açsa da, insanlara hiçbir hastalık bulaştırmaz.

Konu ile ilgili aramalar: Tahtakurusu Nedir Tahtakurusu ödev ara Tahtakurusu kelime anlamı Tahtakurusu sözlükte ara Tahtakurusu ansiklopedi bilgi bankası ara Tahtakurusu ne demek Tahtakurusu neye denir

Tahtakurusu ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver