Tahiti Nedir Hakkında Bilgi

Tahiti Nedir

Tahiti anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Tahiti Nedir, Tahiti Ne Anlama Gelir, Tahiti Ne Demektir, Tahiti Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Tahiti ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Tahiti Anlamı

Büyük Okyanus’un güneyinde Fransız Polinezyası’na bağlı bir ada. 1767′de İngilizler tarafından keşfedilen adanın yüzölçümü 1042 km2dir. Ada coğrafî olarak iki eski ve aşınmış volkanik tepeden oluşur. Verimli bir kıyı ovasının dışında, genellikle kayalık ve dağlıktır. Adadaki akarsuların en büyüğü Papenoo Irmağı’dır. Doğal bitki örtüsü Hindistan cevizi, vida ağacı, mine ağacı ve bazı tropik meyve ağaçlarından oluşan adanın çevresi mercan resifleri ve lâgünlerle çevrilidir. Günümüzde ünlü bir turizm merkezi olan Tahiti, 1843 yılında amiral Dupetit-Thouars tarafından Fransız himayesine alındı. 1880′de Fransız sömürgesi oldu. 1959′da da Fransız Polinezyası denizaşırı topraklarına eklendi. Yönetim Merkezi Papeete olan adanın asıl nüfusunu Polinezyalılar oluşturur. Fransızlar ve Çinliler başlıca azınlık gruplardır.

Konu ile ilgili aramalar: Tahiti Nedir Tahiti ödev ara Tahiti kelime anlamı Tahiti sözlükte ara Tahiti ansiklopedi bilgi bankası ara Tahiti ne demek Tahiti neye denir

Tahiti ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver