Tahin Faydaları, Tahin Faydaları Nelerdir, Tahin Hangi Hastalıklara İyi Gelir

tahin nelere iyi gelir, tahin yararları nelerdir, tahin yemenin faydaları, tahinin faydaları

Tahinin faydaları nelerdir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kendine has bir tadı olan tahin, genellikle çocuklar tarafından pek sevilmese de, ebeveynlerin bu konuda ısrarcı olmalarında ve tahini çocuklarına bir şekilde yedirmelerinde fayda var. Çünkü tahin, soğuk kış aylarında vücudumuza direnç katarak, hastalıklara ve özellikle de üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı bizleri koruyor.

 

Tam bir şifa kaynağı olan tahin, en az kendisi kadar faydası bulunan pekmez ile sıkça tüketilmelidir. Hele ki aşırı iştah sorunu yaşayanların tahini daha çok tüketmeleri gerekir. Çünkü tahinin faydaları arasında iştah kapatmaya yardımcı olması yer alıyor.

Tahinin yararları saymakla bitmez. Vücudumuz için gerekli olan yağ asitlerinin ihtiyacımız olduğu kadar oluşmasını sağlar. Tahin aynı zamanda tam bir protein kaynağıdır. Demir ve kalsiyum bakımından da zengin olan tahin, özellikle çocuklar tarafından sıkça tüketilmelidir.

Yaşlanmayı geciktirme özelliği bulunan E vitamini bakımından da zengindir. İçeriğinde yaşlanma karşıtı güçlü antioksidanlar bulundurur. Damar sertliğini, damar tıkanıklığını ve hücre yapısının bozulmasını önler.

Bağışıklık sistemini güçlendirir ve içerisinde E vitaminin yanı sıra A ve B vitaminlerini de bulundurur. Ayrıca, çeşitli yollarla vücudumuza aldığımız zehirli bileşiklerin ve bazı ilaçların yan etkilerine karşı koruma sağlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver