Tahıl Nedir Nerede Yetişir Hakkında Bilgi

Tahıl Nedir Nerede Yetişir

Tahıl anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Tahıl Nedir, Tahıl Ne Anlama Gelir, Tahıl Ne Demektir, Tahıl Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Tahıl ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Tahıl Anlamı

Dünyadaki temel besin kaynaklarından birini oluşturan, buğdaygillerden bazı bitkilere verilen genel ad. Bol nişastalı taneleriyle yüksek enerji sağlayan bu tarım ürünleri, yalnızca insanların değil, hayvanların beslenmesinde de çok önemli rol oynar. Bunlardan buğday, yulaf, arpa ve çavdar serin iklimli bölgelerde, pirinç, mısır ve darı da sıcak iklimli bölgelerde yetişir. Buğday, pirinç ve çavdar çoğunlukla insanların beslenmesinde kullanılırken, arpa, mısır, yulaf ve darıdan da genellikle hayvan yemi olarak yararlanılır. Bu temel kullanımlarının yanı sıra tahıllardan yağ çıkarılır, bira yapılır, alkol ve glikoz gibi yüzlerce sanayi ürününün üretiminde yararlanılır. Buğday en çok yetiştirilen tahıldır. Pirinçse doğu ve uzak doğu ülkelerinin başlıca tarım ürünü ve dünya nüfusunun yarısının temel besin maddesidir. Dünyada tahıl en çok Çin, Hindistan, ABD, Kanada, Avusturalya ve Arjantin’de yetiştirilir.

Konu ile ilgili aramalar: Tahıl Nedir Tahıl ödev ara Tahıl kelime anlamı Tahıl sözlükte ara Tahıl ansiklopedi bilgi bankası ara Tahıl ne demek Tahıl neye denir

Tahıl ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver