Taflan Nedir Nerede Yetişir Hakkında Bilgi

Taflan Nedir Nerede Yetişir

Taflan anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Taflan Nedir, Taflan Ne Anlama Gelir, Taflan Ne Demektir, Taflan Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Taflan ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Taflan Anlamı

Taflan Nedir Nerede Yetişir
Gülgillerden, her zaman yeşil kalan küçük bir süs ağacı; karayemiş (Prunus laurocerasus). En fazla 5-6 m.ye kadar boylanır. Yaprakları uzun, şerit biçiminde ve deri gibi serttir. Beyaz renkli çiçekleri 5-10 cm. boyunda bir salkım oluştururlar. Zeytin biçiminde, siyah renkli, çekirdekli sulu meyvesi yenir. Anayurdu Kuzey İran, Doğu Karadeniz kıyıları ve Balkanlar’dır. Çelenk yapımında çok kullanılan yapraklarından, aynı zamanda kokuculukta kullanılan “Laurocerasin” maddesi elde edilir.

Konu ile ilgili aramalar: Taflan Nedir Taflan ödev ara Taflan kelime anlamı Taflan sözlükte ara Taflan ansiklopedi bilgi bankası ara Taflan ne demek Taflan neye denir

Taflan ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver