Tabu Nedir Hakkında Bilgi

Tabu Nedir

Tabu anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Tabu Nedir, Tabu Ne Anlama Gelir, Tabu Ne Demektir, Tabu Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Tabu ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Tabu Anlamı

Bir kimseyi ya da bir şeyi kutsal sayan, ona dokunulmasını, onun kullanılmasını yasaklayan dinî inanış. Tabu, Polinezya dilinde “kutsal” anlamındadır. Polinezyalılara özgü olmakla birlikte, bu deyim, dinî yasak inancını dile getirerek genel bir karakter kazanmıştır. Bu inanış, bütün animist topluluklarda ortaktır; hatta günümüz toplumlarının bazılarında da izlerine rastlanır. Dinî yasaklar, kutsal olana saygı ve kutsal olandan korku temeline dayanır ve bazı görüşlere göre din kurumunun temellerini oluşturur. Tabu inancı, insanın doğa olaylarını açıklayamamasından doğmuştur ve getirdiği yasaklar iki temel yasakta toplanabilir. Kutsal olanla kutsal olmayan aynı yerde ve aynı zamanda bulunamaz. Tabu inancını ilkin J. Cook, 1777′de Tongo Adası’nda saptamıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Tabu Nedir Tabu ödev ara Tabu kelime anlamı Tabu sözlükte ara Tabu ansiklopedi bilgi bankası ara Tabu ne demek Tabu neye denir

Tabu ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver