T-11 Helikopter Test T11 Helikopter Yorumları MJX T-11

Son Arananlar:t11 helikoptergyro nedirt-11 helikoptert 11 helikopter3 5 kanal nedirt 11t11 yorumlarıt11 helikopter fiyatıi-heli t11 özelliklerit series helikopter t-11gyro ne işe yarar3 5 kanallı helikoptert series t11t series t11 helikopter

Öncelikle Model Özelliklerini Yazalım:

 (Tüm veriler fabrika verileridir)
Boyut: 50 X 12 X 22cm
Ağırlık: 438 Gram
Batarya: Li-poly 7.4v 1100mAh
Kanal Sayısı: 3
Kumanda Frekansı : 40GHz/27MHz
Uçuş Kontrol Mesafesi: 25 – 30 metre (maksimum)
Şarj Olma süresi: 3 Saat
Uçuş Süresi: 7-9 dakika (Gerçekte 5-6 dakikayı geçmiyor.)

Sponsorlu Bağlantılar

Paket İçeriği:

1 ade T-11 serisi helikopter (pili helikopterin içinde sabit)

1 adet kumanda, anteni ve kumanda yön çubukları.

1 adet şarj cihazı

1 adet kullanım klavuzu (klavuz son derece yetersiz bilgiler içeriyor)

2 adet yedek kanat

Fabrika verilerine buradan ulaşabilirsiniz.

T-11 Helikopter

Helikopter, 3 kanal olması nedeniyle kontrol etmenin zor olacağını biliyordum, ancak gyro (cayro) özelliği olması nedeniyle daha iyi bir uçuş yapacağı umuduyla uçuşa başladım.

Sponsorlar

Helikopteri çalıştırdığınızda yavaş bir kalkış yapamıyorsunuz, yavaş kalkış yapmaya çalıştığınızda yana doğru devriliyor. Bu nedenle kumandadan tam gaz vererek kaldırmak gerekiyor. Helikopterin ileri-geri, sola-sağa, aşağı-yukarı gitme özelliği var ancak helikoptere ileri gitmekte komutu verildiğinde ileri gitmekte çok zorlanıyor. 3 kanal olduğu için sağa-sola dönmek çok zor. Helikopter havada askıda kalmıyor ya sürekli yukarı çıkıyor, ya da aşağı doğru inişe geçiyor. Gyro (cayro) helikopterin dengesini sağlayan mekanizma olmasına rağmen bu helikopterde görevini yapmıyor. Kısacası helikopter kendi başına uçuyor diyebiliriz. Bir çok sitede özellikle satış yapan sitelerde helikopterin uçuş süresinin 12-15 dakika olduğu yazıyor. Fabrika verilerine göre uçuş süresi maksimum 7-9 dakika. Test de sürekli çalışır vaziyette en fazla 5 dakika çalışıyor sonra pil zayıfladığı için devre dışı kalıyor. 15 dakika kadar bekledikten sonra pil kendini biraz toparlıyor ve helikopter tekrar çalışıyor ancak bu süre 1 dakikayı geçmiyor. Kanatlar yumuşak plastikten yapılma, bir kaç kez etrafa çarptırırsanız (bu kaçınılmaz bir durum) kanatlar bağlantı yerlerinden kırılacaktır. Paket içerisinde 2 adet yedek kanat mevcut. Bunları da tükettiğinizde iki adet kanat için 15 TL’yi gözden çıkartabilirsiniz.

3 ve 3.5 kanal olduğu söylenen helikopterleri uçurmak çok zordur. Genel olarak yukarı ve aşağı doğru uçuş yaptıkları için uçurmak keyif vermez. 3 ve 3.5 kanal helikopterler çocukların ihtiyaçları karşılayacak uçuşlar yapmaktadır.

Dikkat : Pervaneleri çok hızlı döndüğünden yüze veya göze çarpması durumunda ciddi yaralanmalara neden olabilir. Bu nedenle küçük çocuklarınızla uçururken güvenli mesafeyi koruduğunuzdan emin olun.

Helikopter üzerinde profosyonel yazmasına rağmen, amatör uçuş gereksinimlerini bile karşılamıyor. Ancak çocuk oyuncağı olur. Şarj süresi uzun, uçuş süresi çok kısa. Bu helikopter yerine 4 kanallı helikopterleri tercih edebilirsiniz. Fiyatı 60 liradan satılan 4 kanal avatar helikopterler var. Bu helikopterlerden daha çok keyif alırsınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Yorum

  1. t-11 t-sertes helikopterımın kumandasını kardesım kırdıdı .tekrar kumanda almak ıstıyorum yardımcı olun lütfen

Cevap Ver