Süt Tozunun Hazırlanışı

Konu ile alakalı etiketler:süt tozunun hazırlanışı ile ilgili poster, süt tozunun hazırlanışı ile ilgili poster çalışması, süt tozu hazırlanışı, süt tozu nasıl hazırlanır, süt tozunun yapılışı, süt tozu nasıl yapılır, süt tozunun hazırlanışı ile ilgili posterler, süt tozunun hazırlanışı ile ilgili bir poster çalışması yapınız, süt tozu ile ilgili poster, süt tozunun hazırlanışı ile ilgili resimler, süt tozu hazırlanışı ile ilgili poster, süt tozunun hazırlanışı poster, sut tozunun hazırlanışı ile ilgılı resım, süt tozunun hazırlanışı ile ilgili görseller, süt tozunun hazırlanışı ile ilgili poster çalışmaları, süt tozunu hazırlanışı, süt tozu hazırlanışı ile ilgili poster çalışması, süt tozunun hazırlanışı resimli, süt tozunun hazırlanışı ile ilgili bir poster çalışması, süt tozunun hazırlanışı ile ilgili poster çalışması yapınız, süt tozunun hazırlanışı ile ilgili poster çalışması resmi, süt tozunun hazırlanışı poster çalışması, süt tozunun hazırlanışı ile ilgili poster resmi, süt tozunun hazırlanışının resmi, 

Süt Tozu Nasıl Hazırlanır? Süt Tozu Hazırlanışı – Süt Tozunun Yapılışı

Sponsorlu Bağlantılar

Süt tozunun elde edilmesiSüt Tozu Nasıl Hazırlanır? Süt Tozu Hazırlanışı - Süt Tozunun Yapılışı bildiğimiz sütün buharlaştırılıp uçurulmuş halidir. Ambalajlanması ve taşınması daha kolaydır. Kesilmez.

Ayrıca sütten on kat daha hafiftir. Özellikle sıcak havalarda süt hemen bozulduğundan bu metod ile sütün koruyucu ve besleyici özelliği zayi edilmeden saklanması sağlanır.

Süt tozu havayla temas etmediği müddetçe aylarca bozulmadan saklanabilir. İçine yalnız su katarak kullanmak hatta bebeklere bile vermek mümkündür.

“Süt tozunda kanserojen madde var”
Çiğ Süt Üreticileri ve Tüketicileri Grubu üyeleri “melaminli süt tozu ithalatı” konusuna dikkat çekiyorlar… Grup ABD’de melaminli süt tozu ithalatı yasaklanırken Türkiye’de ithalatın başlamasına tepkili…

Çiğ Süt Üreticileri ve Tüketicileri Grubu’ndan Çapar Kanat süt tozundaki kanserojen madde olan melamine dikkat çekiyor. Kanat bu konuda şunları söylüyor:

“GidecekSüt Tozu Nasıl Hazırlanır? Süt Tozu Hazırlanışı - Süt Tozunun Yapılışı başvuracak merciiler zaman alıyorSüt Tozu Nasıl Hazırlanır? Süt Tozu Hazırlanışı - Süt Tozunun Yapılışı bu arada da “atı alan Üsküdar’ı geçiyor”; dolayısıyla tez elden haber veriyoruz ki sütümüzeSüt Tozu Nasıl Hazırlanır? Süt Tozu Hazırlanışı - Süt Tozunun Yapılışı yoğurdumuza katılmak üzere Melaminli Süt Tozu’na ithalat izni (06.10.2010) çıktı.

Bundan sonra yediğiniz yoğurtSüt Tozu Nasıl Hazırlanır? Süt Tozu Hazırlanışı - Süt Tozunun Yapılışı içtiğiniz sütSüt Tozu Nasıl Hazırlanır? Süt Tozu Hazırlanışı - Süt Tozunun Yapılışı çocuğunuza aldığınız kurabiye ve hatta çikolatada bizim ürettiğimiz çiğ süt değilSüt Tozu Nasıl Hazırlanır? Süt Tozu Hazırlanışı - Süt Tozunun YapılışıÇin’den veya AB’ den ithal ve içeriğinde melamin olduğunu bildiğimiz süt tozu olacak.

Nereden mi biliyoruz?

Öncelikle işimiz bu: bizler çiğ süt üreticileriyiz.
Ayrıca AB’ye uyum sürecinde ülkemiz de EFSA adlı gıda kuruluşunun standartlarını benimsedi ve EFSA süt tozunun 1 kilogramında 2 Miligram melamin olmasına müsade etmekte!
Haberin devamı ↓reklam

AB’ nin gıda tüzüğü düzenleme kuruluşu EFSA’ nın benimsediği her düzenlemeyi Tarım Bakanlığı’mıza bağlı Ulusal Gıda Kodeks Komisyonu da benimsemekte olduğundan AB’ de süt tozu üretiminde beher kiloda 2 miligram melamin ‘’ kabul edilebilir değer ‘’ olarak görülmektedir. Diğer gıdalardaki diğer katkı maddeleri miktarlarının da ‘’ kabul edilebilir ‘’ değer olarak görülmeleri gibidir. Tüketicilere soran yok!

Peki melamin nedir?
Petrol türevi bir madde olup bildiğimiz tabak yapımında kullanılır. Süte katıldığında sütün içeriğindeki protein oranını göstermeye yarayan bir maddedir. Melamin kanserojendir.
Dolayısıyla mesele nerede?

Melamin biraz fazla katıldığında sütteki proteini olduğundan yüksek göstermeye yarar: yani adi bir hilenin de aracıdır. HatırlayacaksınızSüt Tozu Nasıl Hazırlanır? Süt Tozu Hazırlanışı - Süt Tozunun Yapılışı 2008 yılında gazetelerde okudunuzSüt Tozu Nasıl Hazırlanır? Süt Tozu Hazırlanışı - Süt Tozunun Yapılışı Çin’de 3 bin civarında çocuk melamin katılmış süt tozundan hastalandı ve 6′sı öldü. Gene geçen yaz okudunuzSüt Tozu Nasıl Hazırlanır? Süt Tozu Hazırlanışı - Süt Tozunun Yapılışı Çin’de 103 ton melamin katılmış süt tozu yakalandı ve Amerika süt tozu ithalatını bu ülkeden durdurdu. Raflardan ürünler toplatıldı.

Biz ise daha geçen hafta Çin’le fevkalade ticaret koşulları anlaşması imzaladık ve aynı tarihlerde de süt tozu ithalatına izin verdik!

Süt tozu hangi ülkeden ithal edilirse edilsin içindeki melamin miktarı en az kiloda 2 miligram olacaktır. İki ile iki dört eder!

Süt tozu yokluk vakti ya da savaş zamanı askeriye için değerlendirilebilecek bir maddedir ancak “çiğ süt”ün yanında “süt tozu” en hakiki haliyle bile eksik kalır. Gerçek gıda “çiğ süt”tür.
Çiğ sütten yapılmamış yoğurtSüt Tozu Nasıl Hazırlanır? Süt Tozu Hazırlanışı - Süt Tozunun Yapılışı çiğ sütten yapılmamış tereyağ… Bunlar gerçek gıda olmayacaktırSüt Tozu Nasıl Hazırlanır? Süt Tozu Hazırlanışı - Süt Tozunun Yapılışı eksik gıda olacaktır.

Süt tozuSüt Tozu Nasıl Hazırlanır? Süt Tozu Hazırlanışı - Süt Tozunun Yapılışı en hakiki haliyle bile eksik kalırkenSüt Tozu Nasıl Hazırlanır? Süt Tozu Hazırlanışı - Süt Tozunun Yapılışı melamin katkısı ile “zehir”e dönüşmektedir.
YoğurdumuzunSüt Tozu Nasıl Hazırlanır? Süt Tozu Hazırlanışı - Süt Tozunun Yapılışı sütümüzünSüt Tozu Nasıl Hazırlanır? Süt Tozu Hazırlanışı - Süt Tozunun Yapılışı tereyağımızın “zehir”e dönüştürüldüğü bir zamandayız ve biz çiğ süt üreticileri sizleri olanlardan haberdar etmekSüt Tozu Nasıl Hazırlanır? Süt Tozu Hazırlanışı - Süt Tozunun Yapılışı uyarmakSüt Tozu Nasıl Hazırlanır? Süt Tozu Hazırlanışı - Süt Tozunun Yapılışı seçimlerinize dikkat etmeye teşvik etmek istedik.

Bir süt ya da süt ürününün içeriğinde süt tozu olup olmadığı üzerinde yazmamakta. Bu eksiğin giderilmesine yönelik geçen bahar başlattığımız bir kampanya var. Siz de katılın.
174’ü arayın ve tercih ettiğiniz markanın süt ürünündeSüt Tozu Nasıl Hazırlanır? Süt Tozu Hazırlanışı - Süt Tozunun Yapılışı örneğin yoğurdundaSüt Tozu Nasıl Hazırlanır? Süt Tozu Hazırlanışı - Süt Tozunun Yapılışı süt tozu kullanıp kullanmadığını öğrenmek istediğinizi iletin. Bakalım ne cevap gelecek!
O zamana kadar da ne yapın yapın ama “zehir” tüketmeyin.

Süt Tozu ile ilgili ciddi bir şeyler yapmak isteyen bilinçli tüketiciler Tarım Bakanlığına aşağıdaki linkteki dilekçeleri gönderiyor…”

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver