Susam Yağı Cilde Faydalı Mı, Susam Yağı Cilde İyi Gelir Mi, Susam Yağının Cilde Faydaları Nelerdir

susam yağının cilde yararları, susam yağının cilde yararları nelerdir, susam yağının faydaları,

Susam yağının cilde faydaları

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Yemeklik yağ olarak ta kullanılan susam yağı, cilt hastalıklarının semptomlarını hafifletmede ve hastalıkların görülme riskini minimuma indirmede diğer bitkisel yağlara nispeten daha etkili olduğu söylenmektedir. Başta sedef ve egzama gibi toplumumuzda sıkça rastlanan deri hastalıklarını önleme ve cildinin kuru olmasından dolayı yakınanların bu derdini ortadan kaldırma da, susam yağının cilde yararları arasındadır.

 

Susam yağının cilde faydaları

 

Bilhassa Asya ülkeleri susam yağını sıkça tükettiği için, bu ülkede yaşayan insanların cilt sorunlarını sıkça yaşamadığı ve ciltlerinin nem değerlerinin orantılı bir şekilde olmasından dolayı da yumuşacık bir cilde sahip oldukları gözlenmiştir. Susam yağı cildin nem değerini çok iyi korumaktadır. Koruyucu özelliği ile cilde son derece faydalı bitkisel yağlar arasında bulunan susam yağı, kronik cilt hastalıklarının üstesinden gelmede birebirdir.

Susam yağı diğer bitkisel yağlara göre cilde daha çabuk nüfuz etmekte olduğu için gözeneklere hemen işler ve kısa sürede etkisini gösterir. Bu nedenle susam yağı diğer yağlara göre daha çok tercih edilmekte ve cilt uzmanları tarafından da önerilmektedir.

Susam yağının içinde antioksidan özellikli sesamol,  ciltte yaşlanmanın etkilerini arttıran serbest radikallerle savaşır ve yaşlanmayı mümkün oldukça geciktirir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver