Susam Nedir Nerelerde Kullanılır Hakkında Bilgi

Susam Nedir Nerelerde Kullanılır

Susam anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Susam Nedir, Susam Ne Anlama Gelir, Susam Ne Demektir, Susam Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Susam ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Susam Anlamı

(Sesamum indicum), ikiçeneklilerin susamgiller familyasından otsu bir bitki ve bunun tohumu. Sıcak bölgelerde yetişen küçük bir bitkidir. Anayurdu Hindistan’dır. 0,5-1 m boyunda, beyaz-kırmızımsı çiçekli, kapsül meyvelidir. Küçük ve sarı renkli tohumlarından elde edilen susam yağı önemli bitkisel yağlardan biridir.

Eskiden büyülü bir gücü olduğuna inanılan susam, çok çeşitli amaçlar için kullanılmıştır. Örneğin, Mısırlılar öğüterek unundan, Çinliler ise yağını yakarak isinden baskı mürekkebi olarak yararlanmışlardır.

Konu ile ilgili aramalar: Susam Nedir Susam ödev ara Susam kelime anlamı Susam sözlükte ara Susam ansiklopedi bilgi bankası ara Susam ne demek Susam neye denir

Susam ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver