Şura-yı Ümmet Nedir Hakkında Bilgi

Şura-yı Ümmet Nedir

Şura-yı Ümmet anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Şura-yı Ümmet Nedir, Şura-yı Ümmet Ne Anlama Gelir, Şura-yı Ümmet Ne Demektir, Şura-yı Ümmet Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Şura-yı Ümmet ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Şura-yı Ümmet Anlamı

Paris ve İstanbul’da yayımlanan gazete (1902-1910). Paris’te yapılan I. Jön Türk Kongresi’nden sonra Ahmed Rıza ve arkadaşları tarafından çıkarıldı. Türkçülük düşüncesinin ilk savunulduğu yayın organlarından biri olan gazete, Ahmed Rıza ve Samipaşazade Sezai tarafından yönetiliyordu. Daha sonra İttihat ve Terakki’nin yayın organı oldu. II. Meşrutiyet’in ilânından sonra yayımın İstanbul’da sürdürdü.

Konu ile ilgili aramalar: Şura-yı Ümmet Nedir Şura-yı Ümmet ödev ara Şura-yı Ümmet kelime anlamı Şura-yı Ümmet sözlükte ara Şura-yı Ümmet ansiklopedi bilgi bankası ara Şura-yı Ümmet ne demek Şura-yı Ümmet neye denir

Şura-yı Ümmet ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver