Sünnet Yaptırmanın Faydası Nedir?

Sünnet, yani penisin başında bulunan derinin alınması dünyada ki en eski adetlerdendir. Bilhassa da müslüman nüfusa sahip ülkelerde uygulanan sünnet, sağlık için faydalı bir uygulamadır. Bunun nedeni, sünnetsiz kişiler düzenli yıkanmadıklarında, penisin baş derisinin altında “smegma” diye adlandırılan bir salgı birikebilmektedir. Sünnetin faydasının olduğu başka bir durumda, sünnetli kişilerde penis kanserine ve eşlerinde rahim kanserine sünnetsiz kişilere oranla daha rastlanır. Buna benzer olumlu yönlerinin sonucu olarak sünnet müslüman olan ve olmayan başka ülkelerde de giderek yaygınlaşmaktadır.
sünnetin faydası nedir
Sünnet olan erkeklerin cinsel yönden doyuma daha fazla ulaştıkları inancı ise yanlış bir düşüncedir. Hatta bunun aksi yönde bir görüş, açıkta kalan penis başının bütün gün pantolona sürtünmesi sonucu cinsel duyarlığı azalttığıdır. Bu sebepten erkekler orgazma ulaşmak için aşk yaşarken uzun sürelere gereksinim duyarlar. Yapılan araştırmalar da sünnetli ve sünnetsiz kişiler arasında orgazma ulaşma yönünden bir fark olmadığı açıkça ispatlanmıştır.
Aramalar: çocuğu sünnet etmenin yararı nedir? sünnet ne işe yarar? çocukları neden sünnet ederiz? sünnetli erkek ilişkide daha fazla mı zevk alır?

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver