Sünger Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Sünger Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Sünger anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Sünger Nedir, Sünger Ne Anlama Gelir, Sünger Ne Demektir, Sünger Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Sünger ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sünger Anlamı

Sünger Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Genellikle denizlerde bir yere tutunarak koloni durumunda yaşayan, çok hücreli ilkel hayvan. Tatlı sularda bulunan birkaç türü dışında hepsi denizde yaşarlar. Çok hücreli olmalarına karşın, doku ve organları yoktur. Sığ ya da derin sularda, kendilerini taşlar, kabuklar, bitkiler vb. üzerine bağlayarak, hareketsiz yaşarlar. Vücutları çeşitli biçimlerde, simetrili ya da simetrisiz olabilir. Çoğu sarımsı, açık gri, az bir kısmı parlak sarı, turuncu ya da kırmızıdır. Vücutları por adı verilen deliklerle kaplıdır. Porların görevi suyla birlikte oksijenin ve besin maddelerinin vücuda girmesini, metabolizma artıklarının dışarı atılmasını sağlamaktır. Süngerlerin en önemli özelliklerinden biri iskelet sistemleridir. Bu sistem kalsiyum ve silisyumlu maddelerden yapılmış iğnelerden ve liflerden oluşur. Süngerler hem eşeyli hem de eşeysiz çoğalırlar.

Süngerler çok küçük canlılarla beslenirler. İskeletli oluşları yanında tat ve kokularının da kötü olması yüzünden başka hayvanlarca besin olarak alınmazlar.

Konu ile ilgili aramalar: Sünger Nedir Sünger ödev ara Sünger kelime anlamı Sünger sözlükte ara Sünger ansiklopedi bilgi bankası ara Sünger ne demek Sünger neye denir

Sünger ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver