Sunak Nedir Hakkında Bilgi

Sunak Nedir

Sunak anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Sunak Nedir, Sunak Ne Anlama Gelir, Sunak Ne Demektir, Sunak Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Sunak ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sunak Anlamı

Tapınaklarda, üzerinde kurban kesilen, günlük yakılan, dinsel tören yapılan taş masa. İlkel dinlerde büyük olasılıkla bir taş, bir kaya, bir toprak ya da taş yığını bu amaca yetiyordu. Kurban etme kurumlaştıkça, tapınaklarda ve kutsal yerlerde taş ya da tuğladan özel sunaklar yapılmaya başladı. Kurban bu sunakların üzerinde kesiliyor, kanı akıtılıyor ya da cesedi yakılıyordu.

Sunak, üzerine tanrılara sunulan yiyeceklerin konulduğu bir masa biçiminde de olabilirdi. Bazı dinlerdeyse hiç sunak kullanılmaz, kurban ya doğrudan yere konur ya da suya atılırdı.

Konu ile ilgili aramalar: Sunak Nedir Sunak ödev ara Sunak kelime anlamı Sunak sözlükte ara Sunak ansiklopedi bilgi bankası ara Sunak ne demek Sunak neye denir

Sunak ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver