Suna Dumankaya Saç Beyazlamasına Bitkisel Çözüm ve Doğal Maske Tarifi Hakkında Bilgi

Aşağıda Suna Dumankaya Saç Beyazlamasına Bitkisel Çözüm ve Doğal Maske Tarifi ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Suna Dumankaya Saç Beyazlamasına Bitkisel Çözüm ve Doğal Maske Tarifi

Saç beyazlaması ve saçlara ak düşme durumu erkekler kadar kadınlar için de sıkıntı yaratabilen bir saç görünüm sorunudur. Beyazlayan saçlara ve saç beyazlamasına kırlaşmasına çare olarak kullanacağınız saç boyaları hiç bir zaman kesin manada sizlere çözüm sunmazlar. Ancak doğanın şifa deposu bitkileri her sağlık sorununda olduğu gibi erken yaşlardaki saçlarda görülen kırlaşmalara ve beyazlıklara da bitkisel çözüm kürü sunuyor.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya, beyazlayan saçlar için bitkisel çözüm doğal bakım kürü öneriyor.

Malzemelerimiz:

1 tane orta boy soğan
1 tane (5 diş) sarımsak
1 adet yumurta sarısı
1 kaşık kadar zeytinyağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

1 adet orta boy soğan ve 5 diş kadar sarımsak bir kap içerisinde iyice ezilir ve içerisine 1 adet yumurta sarısı , 1 yemek kaşığı kadar zeytinyağı eklenir. Krem kıvamına gelene kadar durmadan karıştırın. Elde edilen bu karışım saçlara sanki saç boyası sürülür gibi sürülmeli ve 1 saat kadar beklenmelidir. 1 saat ardından ılık su ile masaj yaparak temizlenmelidir. Saç beyazlamasını giderici bitkisel çözüm doğal bakım kürü istenen sonuç elde edilene kadar haftada sadece 1 kez uygulanmalıdır.

Saç Beyazlaması Nasıl Engellenir veya Nasıl Geciktirilir? Bu konumuzu okumak için tıklayınız.

Eğer saçlarınıza çok erken yaşta aklar düşmeye başlamışsa, işte size Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan bu derdinize deva.

İbrahim Saraçoğlu, erkenden beyazlayan saçlar için, günde bir tabak sarımsaklı yoğurt ve bir tatlı kaşığı çörek otu yenilmesini tavsiye etmektedir.

Ayrıca, Bektaşi üzümünü, (Amla olarak da bilinir) Hindistan cevizi yağıyla karıştırarak saçlı deriye düzenli olarak sürün.

Birkaç kurutulmuş Amla’yı Hindistan cevizi yağıyla siyaha dönene kadar kavurun.Elde edilen yağı saçlı deriye sürün.

Bu karışım beyazlamış gri saçları siyaha döndürecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver