Suna Dumankaya Göz Altı Morlukları Bitkisel Çözüm Hakkında Bilgi

Aşağıda Suna Dumankaya Göz Altı Morlukları Bitkisel Çözüm ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Suna Dumankaya Göz Altı Morlukları Bitkisel Çözüm
göz altı morlukları suna dumankaya

göz altı morlukları suna dumankaya

Göz altı morlukları özellikle stres, iş yaşantısındaki yoğunluklar neticesinde ortaya çıkan kronik yorgunluk, ve gece uykusunun düzenli bir biçimde alınamaması gibi nedenlerden ötürü ortaya çıkabilmektedir. Bu gibi durumlarda göz altı morlukları kalıtsal nedenlere dayanmamakta ve bitkisel çözüm yolları ile kolaylıkla tedavi edilebilmektdir. Bu çerçevede bitkisel bakım ve güzellik uzmanı Sn. Suna Dumankaya’nın okurları ile paylaştığı göz altı morluklarına bitkisel çözüm önerilerini sizlerle paylaşmak istedik.

Soru: Kadınlarda göz altı morlukları nasıl geçer?

Cevap: Taze inciri ortadan ikiye ayırın. Göz altınızın üzerinde 15 dakika bekletin. Ardından kuşburnunu çay gibi demleyip süzün. Pamuk yardımıyla göz çevrenize yavaş yavaş kompres yapın.

Soru: Göz altındaki mor halkalar nasıl geçer?

Cevap : Gözaltı morlukları her ne kadar genetik olarak anne ve babadan çocuklara geçebilse de bir takım hastalıklar ve rahatsızlıklar nedeniyle de ortaya çıkabilmektedir. Bundan dolayıdır ki göz altında morluklar geçmiyorsa öncelikle bir doktor muayenesine girmekte fayda vardır. Şayet göz altı morlukları bir sağlık probleminden kaynaklanmıyorsa bu durumda aşağıdaki bitkisel tedavi kürü sizlere iyi gelecektir. Göz altındaki koyu halkaları ve morlukları hafifletmek için, birer çay kaşığı bal, limon suyu ve tuzsuz tereyağını karıştırıp, gün aşırı ince bir tabaka halinde sürün. 20 dakika bekletin. Haftada bir de kivi kabuklarının ıslak kısmını 15 dakika gözaltınızda tutun.

Soru: Göz altı torbaları ve göz altındaki morluklar birlikte görülürse ne tür bir bitkisel tedavi kürü uygulanmalıdır?

Cevap: Kivi kabuğunun ıslak yüzeyini göz altınızda bekletin. Morluklar için faydalıdır.

Bir litre suda, bir demet maydanozu ve pelin otunu 5 dakika kaynatın. 15 dakika demlenmesini bekleyin. Bu karışımdan her gün 2 su bardağı içmeye özen gösterin.

Her gün meyve ve sebze yemeyi ihmal etmeyin..

Bir çorba kaşığı kahve ve bir yumurta akını karıştırın. Gazlı bezin arasına koyup, göz kenarınızın üzerinde 15 dakika bekletin.

Soru: Göz çevresinde ve göz altında morarma ile birlikte kırışıklık sorunum ortaya çıktı ne yapmalıyım?

Cevap: 1 çay kaşığı arı sütü, 2 damla kayısı yağı, 1 damla buğday yağı, 1 ampul E vitaminini karıştırıp soğuk bir yerde koruyun. Göz çevresine dıştan çe doğru masaj yaparak uygulayın. Hazırladığınız karışımı koruma ve kullanma süresi 5 gündür.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver