Sumru Nedir Hakkında Bilgi

Sumru Nedir

Sumru anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Sumru Nedir, Sumru Ne Anlama Gelir, Sumru Ne Demektir, Sumru Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Sumru ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sumru Anlamı

Charadriiformes takımını Laridae familyasına ait yaklaşık 40 kuş türünün ortak adı. Deniz kırlangıcı olarak da bilinir. Boyları 20-50 cm arasında değişir. Martılara göre daha ince bir gövdeleri vardır. Bacakları daha kısadır ve sivri uçlu gagaları vardır. Pek çok türünün kuyrukları çatallıdır. Genellikle gri renkte olmalarına karşın, bazı türler beyaz ya da siyah renktedir. Balıklar, deniz kabukluları ve bazen de böceklerle beslenirler. Koloni hâlinde yaşayan göçmen kuşlardır. Yeryüzünün hemen her yerine yayılmışlardır.

Konu ile ilgili aramalar: Sumru Nedir Sumru ödev ara Sumru kelime anlamı Sumru sözlükte ara Sumru ansiklopedi bilgi bankası ara Sumru ne demek Sumru neye denir

Sumru ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver