Sümbül Nedir Nerede Yetişir Hakkında Bilgi

Sümbül Nedir Nerede Yetişir

Sümbül anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Sümbül Nedir, Sümbül Ne Anlama Gelir, Sümbül Ne Demektir, Sümbül Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Sümbül ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sümbül Anlamı

Sümbül Nedir Nerede Yetişir
Zambakgiller (Liliaceae) familyasından Hyacinthus cinsini oluşturan yaklaşık 30 soğanlı bitki türünün ortak adı. Mavimsi mor, beyaz ya da pembe renkli çiçeği olan, soğanlı, çok yıllık otsu bir bitkidir. Çiçeklenme dönemi nisan ve mayıs aylarıdır. Sümbül, tükenme tehlikesi altında olmayan endemik bir bitkidir.

Türkiye’de Sivas, Kayseri, Malatya ve Erzincan’da yaygın olarak görülen bitki, meşelerin altında yetişir. Sümbül, süs bitkisi olarak yetiştirilmekte ve satılmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Sümbül Nedir Sümbül ödev ara Sümbül kelime anlamı Sümbül sözlükte ara Sümbül ansiklopedi bilgi bankası ara Sümbül ne demek Sümbül neye denir

Sümbül ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver