Sumak Nedir Hakkında Bilgi

Sumak Nedir

Sumak anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Sumak Nedir, Sumak Ne Anlama Gelir, Sumak Ne Demektir, Sumak Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Sumak ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sumak Anlamı

Sakız ağacıgiller (Anacardiaceae) familyasından, sıcak bölgelerde yetişen bir ağaç ya da çalı türüne verilen ad. Ortalama 2-3 m’ye kadar boylanan sumak bitkisinin 9-15 yaprakçıktan oluşan bileşik yaprakları vardır. Yaprakçıkların her iki yüzü de tüylü, kenarları kaba dişlidir. Sapların ucunda dik salkımlar oluşturan çiçekleri döllenerek yuvarlak meyveler verir.

Sumak yaprakları tanen ve bazı boya maddeleri içerir. Halk arasında yaprak özütlerinden boğaz ve diş eti hastalıklarının tedavisinde yararlanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Sumak Nedir Sumak ödev ara Sumak kelime anlamı Sumak sözlükte ara Sumak ansiklopedi bilgi bankası ara Sumak ne demek Sumak neye denir

Sumak ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver