Sülün Nedir Hakkında Bilgi

Sülün Nedir

Sülün anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Sülün Nedir, Sülün Ne Anlama Gelir, Sülün Ne Demektir, Sülün Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Sülün ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sülün Anlamı

Tavuksular (Galliformes) takımının Phasianidae familyasına ait yaklaşık 50 kuş türünün ortak adı. Kuyruğuyla uzunluğu 80 cm’ye erişebilir. Erkek sülünler çok renkli ve süslüdür. Çoğu küçük sürüler hâlinde gezerek yem arar. Tümünün de kulağa hoş gelmeyen bir ötüşü vardır.

Sülün türleri en bol olarak Çin’den Malezya’ya kadar uzanan bölgede görülür. Doğal yayılma alanının en batı ucuysa Türkiye’nin batısıdır. Başka bölgelere götürülen birkaç sülün türü yeni çevrelerine uyum sağlarken, bazı sülün türlerinin aşırı avlanma nedeniyle sayıları azalmıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Sülün Nedir Sülün ödev ara Sülün kelime anlamı Sülün sözlükte ara Sülün ansiklopedi bilgi bankası ara Sülün ne demek Sülün neye denir

Sülün ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver