Sülük Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Sülük Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

Sülük anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Sülük Nedir, Sülük Ne Anlama Gelir, Sülük Ne Demektir, Sülük Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Sülük ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sülük Anlamı

Sülük Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Halkalısolucanların sülükler takımından, tatlı sularda, denizlerde ve nemli topraklarda bulunan, birçoğu eklembacaklılar, yumuşakçalar ve omurgalılarda dış asalak olarak yaşayan hayvanların genel adı. Vücut bölütleri sabit (34 tane) olmakla beraber, derileri dıştan tekrar bölündüğü için çok daha fazla sayıda bölütlü görünürler. Yalnız eşeyli ürerler. Hepsi erseliktir. Pek çoğu kan emen dış asalaktır. Bir bölümü de etçildir. Etçil olanlar küçük kurtlar, salyangozlar ve böcek kurtçuklarıyla beslenirler. Bilinen türleri 290 kadardır. Bunlardan tıp sülüğü (Hirudo medicinalis) çok eski zamanlardan beri insanlar tarafından kan basıncını düşürmek amacıyla kullanılmıştır. Boyu 15 cm. kadardır. Avrupa ve Kuzey Afrika’nın tatlı sularında yaşar. Ergin bir sülük 15 gr. kadar kan emebilir.

Konu ile ilgili aramalar: Sülük Nedir Sülük ödev ara Sülük kelime anlamı Sülük sözlükte ara Sülük ansiklopedi bilgi bankası ara Sülük ne demek Sülük neye denir

Sülük ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver