Süleyman Soylu nereli Süleyman Soylu kaç yaşında Süleyman Soylu resimleri

Süleyman Soylu resimleri,

 

Bu yazımızda Süleyman Soylu hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız. Süleyman Soylu bilgileri, memleketi ve hayatı hakkında bilgileri internet üzerinden derleyip sitemize ekledik.

Sponsorlu Bağlantılar

Son zamanlarda adı sık sık AK Parti ile anılıyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan‘ın kendisi ile görüşüp Ak Parti kadrosuna katmayı düşündüğünü belirtmiş ve edindiğimiz bilgiye göre Süleyman Soylu Ak Parti’ye geçti doğrultusundadır.

Süleyman Soylu, 21 Kasım 1969 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Aslen Trabzonlu bir ailenin çocuğudur.

Soylu, ilk ve ortaöğrenimini İstanbul’da tamamladı. Liseyi  Plevne Lisesinde okudu.  İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdi.

Meslek kariyerine ilk olarak 1990 yılında İstanbul Menkul Kıymetler Borsası aracı kurumlarında başladı. Türkiye siyasetine ilk olarak 1987 yılında giren Soylu, Demokrat Parti ve Adalet Partisi çizgisindeki aile geleneğini devam ettirerek merkez sağ Doğru Yol Partisi’nin Gençlik Kolları’nda göreve başladı.

Foto Galeri Açılıyor Bekleyiniz… Görüntüleme Hatası

1987-1990 yılları arasında, DYP İstanbul İl Teşkilatının Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyeliği ve teşkilat başkanlığı görevini üstlendi. 1995 yılında DYP Gaziosmanpaşa ilçe örgütünün yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Kısa bir süre sonra 17 Temmuz 1995 tarihinde bahsi geçen ilçe teşkilatının başına getirilen Soylu, Türkiye´nin en genç ilçe başkanı ünvanını aldı. Dört yıl sonra İstanbul il başkanlığı görevini geldi ve 3 Kasım 2002 Genel Seçimleri öncesi milletvekili adayı oluncaya kadar bu görevi yürüttü. 12 Eylül 2010 tarihinde yapılan anayasa değişikliği referandumunda “evet” oyu kullanacağını ilan ettiği için partisinden ihraç edildi.

Etiketler: :
süleyman soylu kimdir, süleyman soylu nereli, soylu hakkında bilgi, süleyman soylu kaç yaşında, suleyman soylu kim, süleyman soylu nerelidir, süleyman soylu nereli̇̇̇

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver