Sufi Nedir Sufilik Hakkında Bilgi

Sufi Nedir Sufilik

Sufi anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Sufi Nedir, Sufi Ne Anlama Gelir, Sufi Ne Demektir, Sufi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Sufi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Sufi Anlamı

Tasavvuf ehli, tasavvuf yolunu benimsemiş kimse. Sözcüğün kökü konusunda değişik görüşler öne sürülmekle birlikte, genelde “yün” anlamındaki suf kökünden türetildiği ve yün elbise giyen ilk mutasavvıflara ad olduğu düşüncesinde birleşilmektedir. Tarihte (8. yüzyıl) sufi unvanıyla anılan ilk kişiler Kûfeli Cabir ibn Hayyan ile Ebu Haşim’dir. Kısa sürede yaygınlaşan sözcük, tasavvuf düşüncesini benimseyen, yayan ve bu düşünceye uygun olarak yaşayan kişiler için kullanılmıştır. Türkçede halk arasında kullanılan “sofu” sözcüğü, sufi’den bozmadır. Aşırı dindar kimseler bu sözle nitelenir. Dindar görünüp her türlü kötülüğü yapan kişiler için de kullanılmıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Sufi Nedir Sufi ödev ara Sufi kelime anlamı Sufi sözlükte ara Sufi ansiklopedi bilgi bankası ara Sufi ne demek Sufi neye denir

Sufi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver