Subap Nedir Ne İşe Yarar Hakkında Bilgi

Subap Nedir Ne İşe Yarar

Subap anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Subap Nedir, Subap Ne Anlama Gelir, Subap Ne Demektir, Subap Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Subap ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Subap Anlamı

Subap Nedir Ne İşe Yarar
Açılıp kapanarak bir akışkana yol veren ya da kontrol edilmesi istenen bir kaba akışkan giriş çıkışını denetleyen mekanik aygıt. Kullanıldıkları yere göre değişik biçimde (konik, iğne vb.) olabilirler. İçten yanmalı motorlarda silindirlere yakıt veya hava girişi ile yanmış gaz çıkışını düzenleyen supaplar emme ve egzoz supapları olarak adlandırılır. Bu supaplar eksantrik milli (kamlı mil) tarafından hareket ettirilen itici çubuklarla çalışır ve geri dönüş hareketi bir yayla sağlanır. Supap iticileri ile supap arasında motor yapımcısınca belirlenen çok küçük bir boşluk (0,3 mm. gibi) bırakılır. “Sentil” adlı bir aletle yapılan bu işlem “supap ayarı” olarak bilinir.

Konu ile ilgili aramalar: Subap Nedir Subap ödev ara Subap kelime anlamı Subap sözlükte ara Subap ansiklopedi bilgi bankası ara Subap ne demek Subap neye denir

Subap ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver