su ile zayıflayanlar-su diyeti ile zayıflama kilo verme-sıcak soğuk su zayıflatırmı Hakkında Bilgi

Aşağıda su ile zayıflayanlar-su diyeti ile zayıflama kilo verme-sıcak soğuk su zayıflatırmı ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

su ile zayıflayanlar-su diyeti ile zayıflama kilo verme-sıcak soğuk su zayıflatırmı

Suyun insan hayatı için önemi ve faydaları hakkında muhakkak bilgi sahibi olmuşsunuzdur. Bunun yanında suyun zayıflamak ve de metabolizma hızlandırmak için kullanıldığını da biliyor muydunuz. İşte sizlere suyun kilo verme üzerindeki etkileri ve yararları hakkında gerekli bilgiler:

Buzlu Su zayıflatırmı, buzlu su diyeti ile zayıflama ve kilo verme yolları

Buzlu su yaz aylarında sizleri serinleten bir içecek olarak akılda kalmıştır. Buzlu suyun zayıflatıcı etkisi ise sadece işin uzmanları tarafından bilinir. Su içerek zayıflamanın daha etkili bir yolu varsa o da buzlu su içerek zayıflama ve kilo vermedir. Bu yazıda buzlu su zayıflatır mı? zayıflatırsa nasıl zayıflatır, buzlu su metabolizmayı hızlandırma etkisi yapar mı sorularına cevap bulacak ve buzlu su diyeti nasıl yapılır öğreneceksiniz.

Kilo vermek için zaten diyet yapıyorsunuz, hani hep söylenir arkadaşlarım ılık su içeceksiniz diye, aslında öyle birşey yok suyu buzlu içeceksiniz.

Kilo vermek isteyenler gün boyunca mutlaka buzlu su, buzlu çay veya buzlu meyve suları tüketmeli. Bunun sebebi vücudunuz buzlu içeceği ısıtıp vücut derecesine çıkarabilmek için ekstradan kilo kalori yakıp enerji sağlamak zorunda kalacaktır.

“Kilo vermek için neden buzlu su içmeliyim?” diye merak edenler için cevap hemen geliyor. Buzlu su içmek; vücut sisteminizi, vücut ısınızın düşmesini engellemek için metabolizmanızı hızlandırmaya zorlar. Örneğin, 340 ml’lik bir bardakla günde 8 bardak buzlu su içiyorsanız fazladan 200 kalori yakıyorsunuz demektir. Bu da kilo vermenizi hızlandırır.

500 ml. buzlu su, kaç kalori yaktırır?

– Diyelim ki buzlu suyun sıcaklığı 0 dereceye yakın,
– Vücut sıcaklığınız 37 dereceye yakın,
– 1 gram suyu 1 derece ısıtmak için harcanan enerji miktarı 1 kaloridir (kilo kalori değildir, 1 kilokalori 1000 kaloridir),
– 500 ml. suyun 473,18 gram olduğunu biliyoruz

Bu şu anlama geliyor; 500 ml buzlu suyu 37 derece sıcaklığa çıkarabilmek için vücudunuz 17,5 kilo kalori yakmak zorunda kalacaktır. Günlük ihtiyacınız olan 2000 kilo kalorilik bir diyetiniz olduğunu düşünürseniz, 17,5 kilo kalori pek fazla görünmüyor. Diyelim ki sağlık beslenme gereği, günde 8 adet 125 ml’lik bardakta buzlu su içtiniz. Vücudunuzun sadece buzlu suyu ısıtmak için gün boyunca 70 kilo kalori yaktı, bu hiçbir şey yapmadan ekstra zayıflama çalışması demek. Dengeli bir diyet ve zayıflama hareketleri ile desteklendiğinde çok rahat kilo verme hedefinize ulaşabilirsiniz.

Eğer su içmeyi sevmiyorsanız, buzlu suyu limonla tatlandırmayı deneyin. Bu arada, fazla su içmek vücudu şişirir, daha kilolu gösterir gibi yanlış bilgileri aklınızdan silip atın. Su içmek; karaciğer ve böbreklerin temizlenmesine, toksinlerin atılmasına yardımcı olan en önemli içecektir.

Vücut şişkinliği az su içmekten kaynaklanır. Sadece buzlu su ile kalmıyor tabii, sıcak yaz günlerinde mutlaka bir iki bardak buzlu yeşil çay tüketmek isteyebilirsiniz. Bağışıklık sistemimizi koruyabilecek en etkili destek antioksidanlardır. Bu nedenle güneş yükseldikçe antioksidanların sağlığımız için önemi artar. Yeşil çay içindeki flavonoidler (antioksidan) sayesinde yaşlanmanın etkilerini yavaşlatırken, buzlu tükettiğiniz için ekstra kalori de yakma fırsatı bulursunuz.

Bu bilgiler ışığında günlük extradan 200 kalori yakmak için mutlaka buzlu sıvı tüketimini fazlalaştırmamız gerekiyor

Su diyeti nedir?

Su zayıflamak isteyen yada aklının bir yerlerinden diyet yada zayıflama fikrini geçiren herkes için bu süreçte uygulayacakları ilk yöntemlerden birisi olarak aklına gelir. Su içerek zayıflayabileceğini düşünür ki bu düşüncelerinde de aslında haksız sayılmazlar. Fakat bu diyet yönteminin bilinçsiz bir şekilde uygulanması değil zayıflatmak tam tersi durum olarak hatta kilo almaya bile neden olabilir. Hatta kontrolün tamamen kaybolması durumu insanların bu süreçte ölümlerine dahi yol açabilir ki bu nedenlerle sürecin doğru işletilmesi çok önemli. Birazdan okuyacağınız diyet yöntemi çıkmış olduğunuz bu zayıflama sürecinden en verimli şekilde faydalanmanızı sağlayacaktır.

Sabahları kalktığınızda bir bardak sıcak su ile güne başlayınız, güne bir bardak sıcak su ile başlanması gün içerisinde tokluk hissinin yaşanmasına ve yemek ihtiyacının azalmasına neden olur.
Suyun tamamen karbonhidrat, protein ve yağlar gibi enerji veren maddeleri ihtiva etmemesi diyet yapan kişiler için bu yolda uygun bir yardımcı olarak tercih etmelerine neden olmaktadır. Geceleri ise uyumadan önce içilen bir bardak ılık suyun tüm gece boyunca yağ yakmada yardımcı olduğu bilinmektedir.

Karın bölgelerindeki yağları eritmek için ise yaz aylarında bir bardak buzlu suyun içilmesi uygun olacaktır.
Yemekten önce içilecek bol suyun ise açlık hissini azaltma ve iştahı bastırma özelliği bulunmaktadır.
Yemeklerden önce ve sonrasında içilecek suyun, gün içerisinde ise her iki buçuk saatte içilecek bol miktarda suyun zayıflatma etkisi vardır.

Su ihtiyacı basit olarak vücutta oluşan dehidrasyon durumlarında ortaya çıkar ve su içme eğilimi bazen fazlasıyla yeme ihtiyacına dönüşebilir ki bu durumda obeziteye neden olabilir. Bu durumada dikkat edilmesi gerekmektedir.

su diyeti,su diyeti diyet rehberi,su diyeti ile zayıflayanlar,su diyeti nasıl yapılır,su diyeti nedir, su diyeti öldürdü,su diyeti yorumları,buzla zayıflama,buzlu su zayıflatırmı,extradan kalori yakmak için,su diyeti,su dıyetı zayıflama,su içerek zayıflayanların yorumları,8 bardak su zayıflatır mı,su zayıflatırmı,vücut geliştirme zayıflatır mı cvp,VÜCUTTA 200 KALORİ YAKMA YOLLARI,sivi tüketimi zayiflatirmi
rahat zayıflama yolları,mehmet oz kalori yakma,kilo vermede suyun etkisi,buzun zayıflatıcı etkisi

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver