Stroboskop Nedir Hakkında Bilgi

Stroboskop Nedir

Stroboskop anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Stroboskop Nedir, Stroboskop Ne Anlama Gelir, Stroboskop Ne Demektir, Stroboskop Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Stroboskop ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Stroboskop Anlamı

Düzenli ve kısa çakışlarla kuvvetli ışık veren alet. Periyodik bir hareketin incelenmesinde, makinelerin denenmesinde ve yüksek hız gerektiren fotoğraf işlerinde kullanılır. Aletin çakış frekansı, incelenen dönme ya da titreşimin frekansına eşitken, sözkonusu cisim her defasında aynı yerinden aydınlatılır ve hareketsizmiş gibi gözükür. Stroboskopta genellikle çakma süresi 1 mikrosaniye ve frekansı 2 ila 3.000 hertz arasında olan bir gaz deşarj lambası kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Stroboskop Nedir Stroboskop ödev ara Stroboskop kelime anlamı Stroboskop sözlükte ara Stroboskop ansiklopedi bilgi bankası ara Stroboskop ne demek Stroboskop neye denir

Stroboskop ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver