Stresten Kurtulma Yöntemleri Stresten Kurtulmak Stresten Kurtulmak İçin Neler Yapmalıyız?

Stresten Kurtulmak İçin Neler Yapmalıyız?,

 

Yoğun iş temposundan dolayı bir çoğumuz strese gireriz ve o gün ne yaptığımızı bilemeyiz. Bu makalemizde Sağlık Bakanlığı’nın hazırladığı 7 adımda stresten doğal yollar ile nasıl kurtulacağımızı sizlerle paylaşacağız. Allah kimseye dert sıkıntı vermesin.

Sponsorlu Bağlantılar

Stresten Kurtulmanın Yolları

Doğru nefes, ağır, derin ve sessiz olmalı. Nefes verirken gerginliğin kaybolup, vücudun gevşediğini ve rahatladığının hissedin. Nefesi, burundan alıp ağızdan verin.
Günde 10-15 dakikalık fiziksel egzersizleri alışkanlık hale getirin
Yeterli ve dengeli beslenmeye çalışın. Çeşitli yiyeceklerle ideal kilonuzu koruyun, aşırı yağ, şeker ve tuzdan kaçının, alkollü içecekleri makul ölçüde alın. Yiyeceklerinizi küçük lokmalara halinde yavaş ve iyece çiğneyerek yiyin. Bol su için.
Aynı saatlerde uyuyup uyanmayı alışkanlık haline getirin. Uyumak için yatağa yatın, sıkıntı, üzüntü, başarısızlık veya hataları yatakta düşünüp çözüm aramayın. Uyumamaktan korkmayın, enbasit.com yatakta sessizce geçirilen saatler de uyku kadar dinlendirir. O gün yaşadığınız güzel anlardan 5 tanesini tekrar hatırlayarak uyumaya çalışın.
Kendinizle olumlu diyaloglar kurun. Problemi saptayıp, küçük parçalara ayırın. Çözüm için seçenekleri belirleyin, bir tanesini seçip uygulayın. Sonuçları değerlendirip öğrendiklerinizi gözden geçirin. Sonuç olumluysa kendinizi ödüllendirin. Olumsuz bir sonuç çıkarsa başka seçenekleri deneyin, vazgeçmeyin, mutlaka uygun bir çözüm vardır
Stres yaratan durum veya durumları arkadaşlarınızla, yakınlarınızla paylaşın.
Öfkeliyken ani kararlar vermeyin.

Etiketler: :
aşırı stresten kurtulmak için pratik yöntemler, stresten kurtulmak için allah

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver