Strese İyi Gelen Besinler-Sakinleştirici Bitkiler ve Yiyecekler Nelerdir Hakkında Bilgi

Aşağıda Strese İyi Gelen Besinler-Sakinleştirici Bitkiler ve Yiyecekler Nelerdir ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Strese İyi Gelen Besinler-Sakinleştirici Bitkiler ve Yiyecekler Nelerdir

Stresli bir yaşam sürüyorsanız, stresten kaçamıyorsanız ya da bünyeniz strese girmeye elverişli ise artık sakinleştirici ilaçlar yerine bitkisel yollar ile stres tedavisi yapmanın zamanı geldi demektir. Doğanın bizlere armağanı olan bitkiler, bazen de ilaçların etki edemeyeceği kadar büyük faydaları bizlere sunuyor olabilir. İşte sizler için stresin bitkisel tedavisi için kullanılabilecek sakinleştiren bitkiler, besinler, yiyecekler ve içecekler den oluşan faydalı bir makale…

KİRAZ, ÇİLEK VE BÖĞÜRTLEN RAHATLATIR
• İçeriğindeki karbonhidrat yavaşça şekere dönüşürken sizi mutlu edecek ve aynı zamanda vücudunuz bir şeker bombardımanına tutulmamış olacaktır.
• C vitamini açısından güçlü olan meyveler sayesinde vücudunuzdaki kortizol hormonu azalacak ve daha az stresli hissedeceksiniz.

SİYAH ÇİKOLATA MUTLU EDER
• Yüzde 70 kakao içeren siyah çikolatadan vazgeçmeyin! İçeriğindeki güçlü antioksidanlardan olan flavanoid sayesinde rahatlayacak ve kendinizi daha mutlu hissedeceksiniz.
Kuşkonmazı da listeye eklemekte fayda var

KUŞKONMAZ STRESİNİZİ AZALTIYOR

• İçeriğinde doğal olarak bulunan folik asit sayesinde kendinizi rahatlamış hissedeceksiniz. Bir kap yoğurdun içine karıştırarak yiyebilirsiniz.

GUAKAMOLE YAPMAYA NE DERSİNİZ?
• B vitamini deposu olan avokadaların sizde yaratacağı etki çok iyi olacaktır. Tarif: 2 avokadayı soyun. Çekirdeklerini çıkartarak 4′e bölün. Yoğurt, maydonoz, limon suyu, sivri biber, soğan ve sarımsağı bir kaba avokadolar ile birlikte koyun.
• Hepsini iyice ezilene kadar karıştırın. Bunun için mutfak robotunuzu kullanabilirsiniz. Sonrasında 2 domatesi küp küp kesin, ve hazırladığınız karışımın içine ekleyin. Buzdolabında yaklaşık 1 saat beklettikten sonra çıkarın ve işte muhteşem bir stres düşürücü lezzetiniz hazır!

KENDİNİZE BİR MOLA VERİN
• Önemli bir konuşma veya yapacağınız iş öncesinde yaklaşık 1000mg C vitamini almanız, ruh halinizi çok daha iyi bir hale sokacak.
• Kan basıncını düşüren ve kortizol hormonlarını azaltan C vitamini sayesinde hem damak lezzetiniz artacak, hem de stresiniz aşağıya çekilecek.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver