Stratosfer Nedir Hakkında Bilgi

Stratosfer Nedir

Stratosfer anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Stratosfer Nedir, Stratosfer Ne Anlama Gelir, Stratosfer Ne Demektir, Stratosfer Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Stratosfer ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Stratosfer Anlamı

Atmosferin, traposferden sonra gelen katmanı.

Stratosfer katmanında troposferdeki gibi hava olaylarına rastlanmaz. Stratosferde yükseldikçe basınç düşer, sıcaklık da troposferin tersine artar. Stratosferde sıcaklık mevsimlere göre değişmesine karşın kutup üzerinde -50 oC, ekvator üzerinde ise -80 oC kadardır. Bu tabaka ile mezosfer arasında ozon tabakası bulunur. Bu tabaka, Güneş’ten gelen mor ötesi ışınlarını soğurarak, canlıları Güneş’in zararlı etkilerine karşı korur.

Konu ile ilgili aramalar: Stratosfer Nedir Stratosfer ödev ara Stratosfer kelime anlamı Stratosfer sözlükte ara Stratosfer ansiklopedi bilgi bankası ara Stratosfer ne demek Stratosfer neye denir

Stratosfer ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver