Stereofoni Nedir Hakkında Bilgi

Stereofoni Nedir

Stereofoni anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Stereofoni Nedir, Stereofoni Ne Anlama Gelir, Stereofoni Ne Demektir, Stereofoni Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Stereofoni ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Stereofoni Anlamı

Çok kanallı ses kayıt ve iletim tekniği ve bu teknikle sesin yeniden üretilmesi. İlk kez İngiliz fizikçi A. D. Blamlein tarafından bulundu (1931). Stereofoni tekniğinde sesler, mekândaki dağılıma uygun olarak birden çok mikrofonla kaydedilir. En yaygın olarak kullanılanı, çift mikrofonlu kayıt ve çift hoparlörlü dinleme sistemidir. Streofoni tekniği pikap, teyp ve radyodan önce, sesli sinemada kullanıldı. İki kanallı stereofonik bantlar, 1950′lerde yaygınlaşmaya başladı. İki ayrı kanaldan gelen seslerin tek bir oyuk üzerine geçirildiği ilk plak, 1958′de gerçekleştirildi. 1970′lerde, sesleri gerçeğe çok daha yakın biçimde aktaran dört kanallı (kuadrafonik) ses sistemleri de günlük kullanıma sunulmuştur. Türkiye’de stereofonik radyo yayımı, İstanbul Teknik Üniversitesi Deneme Radyosu ve Ankara Polis Radyosu’nca yapılmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Stereofoni Nedir Stereofoni ödev ara Stereofoni kelime anlamı Stereofoni sözlükte ara Stereofoni ansiklopedi bilgi bankası ara Stereofoni ne demek Stereofoni neye denir

Stereofoni ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver