Spor Yapmadan Zayıflanır mı?

Spor Yapmadan da Zayıflayabilirsiniz

Zayıflamak deyince akla hemen spor gelir, çünkü egzersiz yapmadan kilo vermenin mümkün olmadığı düşünülür. Oysa, kötü beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmediğiniz sürece spor yaparak kilo veremezsiniz.

spor yapmak zayıflamak
Fazia kilo aldığınızı gördüğünüzde, ilk aklınıza gelen şey spora başlamaktır. Sizin durumunuzda olan herkes aynı şeyi düşünür ve yapar ama sonuç hep sıfırdır. Spor; gevşemek, ciğerlere bol oksijen almak, arkadaşlarla bir araya gelmek ya da sadece ev ortamının dışına çıkmak için mükemmeldir. Ama spor yaparak kilo veremezsiniz. Günümüzde pek çok kişinin yaptığı gibi kötü beslenme alışkanlıklarınızı sürdürdüğünüz sürece, ne kadar spor yaparsanız yapın, zayıflayamazsınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Sporu, spor için yapmalısınız

Kilo vermek amacıyla spor yaptığınızda, sadece ter atarsınız. Kalori yaksanız bile, bu enerji, geçici enerji deponuz olan glikojenden sağlanır. Sıkı bir idmandan sonra aslında bir parça kilo verdiğinizi tespit edebilirsiniz. Ama bu idmanı düzenli olarak yapmaya başladığınızda, vücudunuz bu yeni duruma kendisini ayarlar ve “talebinizi” karşılayacak gerekli “arzı” sunar. Talebinizi arttırdığınız oranda o da bu yeni talebi karşılamak üzere yeterli glikojeni bir kenara depolar. Çok geçmeden artık kilo vermediğinizi, başlangıçtaki kilonuza döndüğünüzü farkedersiniz. O halde, sporu sadece spor olarak size sağladığı yararlar için yapın, zayıflamak için değil.

Bununla birlikte, bu kitapta açıklanan yöntemi uygulamayı kabul ederseniz, egzersiz yapmak, 1. aşamada zayıflamanıza yardımcı olur. Ama herşeyden önce, yapılan egzersizin metabolizma fonksiyonlarının dengeye kavuşturulmasında yardımcı olduğunu hiç unutmamalısınız.
Aramalar: zayıflamak için spor yapmak şart mı, spor yapmadan zayıflanmaz mı

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver