Spam eposta engelleme ve haber bülteni email gönderilerinden kurtulma

Sürekli spam epostalar alıyorsanız ve kaydolduğunuz çoğu site size otomatik haber bülteni emailleri gönderiyorsa bunlardan çok kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Üstelik herhangi bir program veya eklenti indirmenize gerek yok. Tabi bu çözüm yöntemi sadece Gmail kullananlar için geçerli. Diğer eposta servislerinde de bu özellik varsa tabiki kullanabilirsiniz.

Şimdi spam epostaları filtreleme yöntemiyle engellemeyi anlatacağım

http://enbasit.com/enbasityolu.png

Sponsorlu Bağlantılar
  1. Gmail hesabınıza giriş yapın.
  2. En üstte arama kutusunun sağındaki “Filtre oluştur” linkine tıklayın. Böylece hemen altında ufak bir pencere açılacaktır.
  3. Buradan “Kimden” ve “içeridiği kelimeler” kısımlarını ihtiyacınıza göre doldurun. Mesela “kimden” kısmına hangi adreslerden gelen epostaları engellemek istediğinizi yazın, “içerdiği kelimeler” kısmına da unsubscribe veya üyelik iptali, kayıt iptali, haber bülteni gibi kelimeler girerek içinde bu kelimelerin geçtiği emailleri engelleyin.  Ardından “Sonraki Adım” a tıklayın.
  4. Gelmiş olduğunuz pencerede filtreye takılan epostalara hangi işlemi yapmak istediğinizi seçin. İsterseniz “Sil” seçeneğini işaretleyerek silin, yönlendirin, okundu olarak işaretleyin veya direk arşivleyin. Daha sonra En alt sağ köşedeki “Filtre Oluştur” butonuna tıklayarak kapatın.
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver