Soyadı Nedir Hakkında Bilgi

Soyadı Nedir

Soyadı anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Soyadı Nedir, Soyadı Ne Anlama Gelir, Soyadı Ne Demektir, Soyadı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Soyadı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Soyadı Anlamı

Herkesin öz adıyla birlikte kullandığı aile adı. Çocuklara babadan, kadınlara kocadan geçer. Türkiye’de kişiler daha önce lâkap, unvan (falan oğlu filan ya da falan zade) vb.yle anılırken, 1935′te çıkarılan Soyadı Kanunu ile bu kargaşa önlenmiş, yasal olarak öz adıyla birlikte soyadı taşımak zorunluluğu getirilmiştir. Söyleyişte, yazışta, imzada önce öz ad, sonra soyadı kullanılır. Boşanan kadın ilk soyadını (kızlık soyadı) alır, çocuk edinmede de durum aynıdır.

Konu ile ilgili aramalar: Soyadı Nedir Soyadı ödev ara Soyadı kelime anlamı Soyadı sözlükte ara Soyadı ansiklopedi bilgi bankası ara Soyadı ne demek Soyadı neye denir

Soyadı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver