Sos İşareti Nedir Hakkında Bilgi

Sos İşareti Nedir

SOS İşareti anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

SOS İşareti Nedir, SOS İşareti Ne Anlama Gelir, SOS İşareti Ne Demektir, SOS İşareti Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

SOS İşareti ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

SOS İşareti Anlamı

Uluslararası tehlike işareti. Genellikle radyo dalgalarıyla iletilir. En önemli ve acil çağrı işaretlerinden birisidir. İşareti gönderen gemi ya da uçağın hemen yardıma gereksinmesi olduğunu ifade eder. Çağrı, kurtarılacak gemi ve uçağa yönelik ve dörder saniyelik aralıklarla yollanan birer saniyelik on iki çizgiden oluşan bir alarm işareti ile üç kez tekrarlanan ve sonuna “DE” eki ile geminin ya da uçağın adı eklenen SOS işaretini kapsar. Bu çağrının yayın önceliği, uluslararası kurallarla belirlenmiştir. SOS terimi, “Save Our Souls” (hayatımızı kurtarın!) anlamına gelen İngilizce cümlenin baş harflerinden türetilmiştir.

Konu ile ilgili aramalar: SOS İşareti Nedir SOS İşareti ödev ara SOS İşareti kelime anlamı SOS İşareti sözlükte ara SOS İşareti ansiklopedi bilgi bankası ara SOS İşareti ne demek SOS İşareti neye denir

SOS İşareti ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver